Ko³o Naukowe Ch³odników
ZARZ¡D

3. 10. 2011

Po wakacjach

Rok akademicki jeszcze dobrze siê nie rozpocz±³, a nas czeka szereg dzia³añ.
Zosta³ nam przyznany grant rektorski na prace pt. "Badanie pow³ok antykondensacyjnych". Postêpy z tych prac postaram siê relacjonowaæ na bie¿±co.

Tu¿ przed rozpoczêciem roku akademickiego zakoñczyli¶my prace nad uruchomieniem stanowiska z przepustnicami, gdzie dokoñczyli¶my okablowanie oraz cyfrowe sterowanie stanowiskiem.

Sala 52 w najbli¿szym czasie wzbogaci siê o klimatyzacje. O postêpach prac równie¿ zamierzam informowaæ na stronie. Przeszkod± w realizacji przedsiêwziêcia mo¿e byæ kwestia finansowa.

stanowisko

16. 06. 2011

Wycieczka

W dniu 2 - 3 czerwca studenci KNCh mieli przyjemno¶æ odwiedziæ firmê Klima Therm w Gdañsku.
Serdeczne podziêkowania dla Pana Wojciecha ¦liweckiego za zorganizowan± dla nas akademiê

Klima_Therm

16. 06. 2011

Wycieczka

W dniu 26 maja studenci KNCh mieli przyjemno¶æ odwiedziæ firmê P.P.H. "COOL" w Chotomowie.
Serdeczne podziêkowania dla Pana Dariusza Galickiego za niestrudzone przybli¿anie nam tajników swojej pracy

cool

19. 05. 2011

Wyk³ad

KnCh zaprasza na wyk³ad prof. Andrzeja Srupczewskiego, pt. "Energetyka j±drowa - problemy bezpieczeñstwa i unieszkodliwiania odpadów". Zapraszamy 1 czerwca, na godz. 16:15, w budynku Wydzia³u in¿ynierii ¦rodowiska PW

Wyk³ad w ramach projektu "Energetyka a ¶rodowisko"

energetyka_a_srodowisko

11. 04. 2011

Wystawa

W dniach 29-30 marca 2011 Kolo Naukowe Ch³odników odwiedzi³o Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja najwiêksz± wystawê bran¿y wentylacyjnej i klimatyzacyjnej w Polsce

zdjecie salon

30. 03. 2011

Dni otwarte PW

W dniach 26-27 marca 2011 Kolo Naukowe Ch³odników prezentowalo siê na dniach otwartych Politechniki Warszawskiej

zdjecie dni otwarte

07. 03. 2011

Kolumna rektyfikacyjna

zdjecie kolumna

07. 03. 2011

Ch³odziarka adsorpcyjna

Zakoñczyli¶my prace nad ch³odziark± adsorpcyjn±

zdjecie ads

01. 03. 2011

Wycieczka do firmy Danfoss

W dniu dziesiejszym cz³onkowiek ko³a uczestniczyli w wycieczce do firmy Danfoss. Mogli¶my siê zapoznaæ z profilem produkcyjnym firmy. Zwiedzali¶my hale produkcyjn± oraz uczestniczyli¶my w wyk³adzie na temat przekszta³tników czêstotliwo¶ci.

zd danfoss

04. 02. 2011

Ch³odnicza instalacja pokazowa

Prezentujemy pierwsze zdjêcia po uruchomieniu agregatu

instalacja zdjêcie

17. 01. 2011

Kolumna rektyfikacyjna

Dziêki pracy in¿ynierskiej cz³onków ko³a: Micha³a Bara i Micha³a Do³êgi labolatorium ch³odnictwa wzbogaci³o siê o now± kolumne rektyfikacyjn±. Z niecierpliwo¶ci± oczekujemy na pierwsze pomiary na nowym urz±dzeniu.

12. 01. 2011

Trwaj± prace nad ch³odnicz± instalacj± pokazow±

Urz±dzenie bêdzie wyposa¿one w agregat skraplaj±cy oraz parownik zbudowany w³asnorêcznie przez studentów.
Parownik zosta³ wykonany z rurek miedzianych i tworzy napis "MEIL Chik".

12. 01. 2011

Trwaj± prace nad ponownym uruchomieniem ch³odziarki adsorpcyjnej

Na dzieñ dziesiejszy mamy spore problemy ze szczelno¶ci± urz±dzenia.
(zdjêcia wkrótce)

Wydzia³ Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Instytut Techniki Cieplnej Politechnika Warszawska